Bahçeler yaşayan organizmalardır ve bakıma ihtiyaçları vardır.

Uygulaması bitirilmiş projelerin budama, ilaçlama, yabani ot temizliği gibi düzenli ve periyodik bakım gerektiren işlemler profesyonel ekiplerimiz ile yapılmaktadır.

Her gün bahçenizde yüzbinlerce bakteri, parazit, böcek, mikro organik canlılar ve bitkiler yoğun bir faaliyet içindedirler, nefes alırlar, besin paylaşırlar ve rekabet ederler. Bu yüzden bahçenize doğru zamanda doğru müdahalelerin yapılması gerekmektedir. Firmamızın deneyimli bakım ekibi, tecrübeli peyzaj mimarları denetiminde, yeşil alanlarınızın ömrünü uzatma ve sizler için çok önemli olduğunu bildiğimiz yeşil alanları en güzel formlarında tutabilmek için bakım hizmeti vermektedir.

 

Bakım prosedüründe yer alan uygulamalarımız

- Gübreleme Yapılması

- Şekil ve form budaması yapılması

- Çim biçme işlemi

- Toprak havalandırma ve ara ekim

- Mevsimlik dikimi

- Çapalama

gibi konuları içerir.

 

Bu hizmetler için gerekli bütün gübre, alet, edavat vb. gibi her tür sarf malzemeyi firmamız sağlayabilmektedir. Bu prosedürleri gerçekleştiren personel firmamızın devamlı personelidir. Yapılan bütün hizmetler Peyzaj Mimarlarımız tarafından kontrol edilmektedir.

Bakım hizmetini 2 Ana başlık altında toplamak mümkündür

1-Periyodik Bahçe Bakım Hizmeti

İmalatını yapmış olduğumuz sitelerde, otellerde, villalarda devamlı personel bulundurmak koşulu ile verilen hizmettir. Personel sayısı ihtiyaca göre tespit edilir. Genelde 1 senelik sözleşmelerle devam edilir.

2-Genel Bahçe Bakımı

Yapılan bahçenin ihtiyacına, müşterinin talebine veya sezona göre belli dönemlerde verilen hizmettir. Gezici bakım ekipleri ile hizmet verilmektedir.

 

Bakım Hizmet Alanları

Özel Villalar

Meydanlar

Yol ve Sokak Düzenlemeleri

Çatı ve Teras Bahçeleri

Kapalı Mekanlar İçerisinde Uygulanan Peyzaj Projeleri

Toplu Konut ve Siteler

Fabrika ve İş Yerleri

Danışmanlık Hizmetleri

Tüm danışmanlık hizmetlerimiz peyzaj mimarlarımız denetiminde yapılmaktadır. Yapılacak veya yapılmakta olan peyzaj işlerine ait şartnamelerin hazırlanması, fizibilite raporlanın sunulması, uygulama işlerinin kontrol edilip şartnamelere uygun bir şekilde yapılmasının sağlanması işlemleridir.

- İmalat Kontrolü

- Peyzaj Teknik Şartname, Genel Şartname Hazırlanması

- Peyzaj Keşif ve Metraj Çalışmaları

- Peyzaj Bütçe Hazırlığı

- Peyzaj Bütçe Yönetimi ve Kontrolü

- Bahçe Bakım Hizmetleri Program ve Kontrolü

- Peyzaj Kesin Hesap Kontrolü

Başlamaya Hazır Mısınız?